top of page

Materiały z których szyjemy 

Główne materiały wykorzystywane do szycia naszych produktów:

Washpapa:

 

Washpapa to wyjątkowo trwały papier, który można prać. Nie odkształca się w wodzie, nie odbarwia ani nie rozpuszcza. Zawiera ona lateks, dzięki czemu jest trwała i elastyczna. Nazywana jest często skórą dla wegan, dzięki czemu stanowi bardzo dobrą alternatywę dla materiałów pochodzenia zwierzęcego oraz ekoskóry. Główną zaletą washpapy jest jej nowoczesny i  naturalny design oraz fakt, że jest przyjazna dla środowiska. 
Materiał ten należy traktować z szacunkiem i prać ręcznie w wodzie o temperaturze do 30 stopni. W przypadku washpapy laminowanej – wskazane jest czyszczenie jej przy użyciu wilgotnej ściereczki/gąbki. 
Zanim całkowicie wyschnie powinna zostać uformowana, aby nie utworzyły się zagniecenia – chyba, że zależy Ci na takim  efekcie.


Len:

 

Len ma właściwości hipoalergiczne, ponieważ nie uczula i nie jest podatny na grzyby ani bakterie. Jest bardzo odporny na wysokie temperatury. Można go gotować i jest przy tym o wiele bardziej trwały i odporny na spieranie niż bawełna, a w miarę użytkowania staje się coraz bardziej miękki i miły w dotyku. Niewątpliwą zaletą lnianych tkanin jest fakt, że uda się z nich usunąć trudne plamy. Dzięki niskim właściwościom elektrostatycznym nawet mały dodatek włókien lnianych w tkaninach mieszankowych, znacznie obniża zdolność do ładowania elektrostatycznego.
Torby lniane należy prać w temperaturze 30 stopni, ponieważ są one często łączone z washpapą. 

Korek:

 

Materiał korkowy pozyskiwany jest z dębu korkowego w rejonie Morza Śródziemnego – bez szkody dla zwierząt i środowiska.  Odznacza się trwałością i odpornością na zabrudzenia. Łatwo czyści się za pomocą wilgotnej ściereczki. Może ulegać minimalnym wytarciom w miejscach zagięć, co jest jego naturalną właściwością.
Jest bardzo ciekawą, ekologiczną alternatywą dla skóry i skaju: miękki w dotyku, delikatny 
a jednocześnie wytrzymały, trwały i wodoodporny. Tkanina korkowa jest doskonałym rozwiązaniem dla wegan.

 

materiały.JPG
About Our Leather

Dodatkowe materiały używane  w produkcji:

⦁    bawełna 
⦁    skóra naturalna 
⦁    filc
⦁    mieszanki bawełny z poliestrem 
⦁    poliester

Wszystkie torby zapakowane są z najwyższą starannością,

w ekologiczne materiały.

Zależy nam na tym, żeby nasze produkty zrobiły na tobie wrażenie od pierwszego momentu i nie były obciążeniem dla środowiska naturalnego.

 

Pakujemy je tak, że mogą być gotowym prezentem na różne okazje!

w materiałach tam gdzie pudełka.JPG
bottom of page